wtorek, 22 marca 2011

Takie sobie myśli.


Wczoraj.
Błądzę dzisiaj myślami po widnokręgu. Dzień wydaje się inny, może za sprawą Stinga śpiewającego w moim pokoju a może za sprawą pierwszego dnia wiosny.
-Dzisiaj bardziej niż zazwyczaj odczuwam bliskość natury, jej jedność, jej piękno. I na ludzi patrzę inaczej. Chodzą jakby pozbawieni świadomości piękna tego co ich otacza. Nieświadomi jak niewiele do szczęścia potrzeba. Szkoda mi ich. Wiem, że może to trochę infantylnie i zbyt banalnie brzmi ale czasem mam takie dni, kiedy to co najprostsze staje się bardzo bliskie.
-O ile łatwiej jest robić rewolucję w kraju, który posiada ropę.
-Patrząc na zachodzące słońce wiem, że na to samo słońce patrzą mieszkańcy Tokio czy Trypolisu. Wtedy bardziej czuję się mieszkańcem naszej światowej wioski, bardziej współczuję i bardziej stoję na barykadzie.
Dzisiaj.
-Po debacie w telewizji dziwię się bocianom. Ja najchętniej bym odfrunął.
-Na weekend jadę do Swojej. Jeśli dopisze pogoda wybierzemy się w plener. Ona zrobi zdjęcia, ja szkice. A po zaspokojeniu artystycznych żądz zjemy kebaba.
-Czasami moja wrażliwość staje na polu z okrzykiem bitewnym a czasem zamyka moje oczy, zatyka uszy i łzy po cichu roni. Każdy czasem potrzebuje wytchnienia.

8 komentarzy:

 1. "-Czasami moja wrażliwość staje na polu z okrzykiem bitewnym a czasem zamyka moje oczy, zatyka uszy i łzy po cichu roni." - ładnie :)
  jesienny nastrój na ilustracji , a za oknem słonecznie, ale jeszcze zimno. pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A z drugiej strony szczęśliwe te bociany - zawsze mogą odlecieć.... A my? W większości przypadków uwikłani w najróżniejsze relacje, czasami nie wyobrażamy sobie życia gdzie indziej........

  OdpowiedzUsuń
 3. Miłego weekendu życzę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tylko śmiech chroni przed zwariowaniem, ale fakt, że nie zawsze jest do śmiechu. Wtedy Sting i owszem :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kontrolerka, ;))))
  Di, pozdrawiam:))))
  Margo, wiosna, ech... wreszcie:)))
  El, :))
  Anulla, naprawdę czasem zazdroszczę ptakom chociaż mam lęk wysokości;)))
  Scenki, nawzajem, pozdrawiam:)
  Magenta,pozdrawiam:))))

  OdpowiedzUsuń