czwartek, 10 lutego 2011

Lepkie łapy.

Kościół kat. jest powszechny i niesie ustami biskupów słowa pocieszenia dla wszystkich potrzebujących. Tym razem słowa pocieszenia biskupi kierują do wszystkich złodziei, złodziejaszków i tych co lepkie łapy mają.
Nie lękajcie się i nie traćcie nadziei. Kościół jak Matka Święta przytula Was, rozumiejąc Wasze lęki, obawy, Wasz codzienny trud.
Umiłowani w Jezusie nie lękajcie się albowiem: „Konia ze stajni się nie wyprowadza”.
Amen.
Jeśli niezawisły sąd usankcjonuje opinię biskupów wyrażoną w powyższym zdaniu, to następnego dnia idę do salonu pożyczyć sobie jakąś wypasioną furę, albo paru impresjonistów z muzeum, albo to i to, a co.


10 komentarzy:

 1. Mowa o incydencie z pierścieniem? Czy coś przegapiłam w "bliskim" mi temacie? :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Już wyjaśniam, jakiś czas temu muzeum narodowe pożyczyło parę dzieł, które zawisły w Kościele Mariackim. Teraz kościół nie zamierza ich zwrócić bo "miejsce konia jest w stajni". I w ten sposób Państwo pozwie do sądu Kościół o zwrot w.w arcydzieł. Oburza bezczelność i arogancja hierarchów, którzy najwidoczniej maja lepkie łapy. Muzeum wypożyczyło malowidła w czasach sławnej już kościelnej komisji majątkowej:)))

  OdpowiedzUsuń
 3. Ach tak, tak. Podsumowanie prac komisji (każde słowo powinno się pisać w cudzysłowie) już w marcu podobno.

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja tam uważam,ze mają rację ! Jeszcze w muzeum ktoś chciałby pokłony bić przed obrazami, albo i krzyżem zalec na podłodze.Nie dość,że zwiedzającym będzie przeszkadzał (bo to przeskoczyć, albo ominąć trzeba by takiego delikwenta),to i sąsiedztwo na ścianach może być niewłaściwe.Jakaś goła baba na ten przykład.Z wielkim cycem.O!
  Więc moim zdaniem wiedzą co czynią ;-P
  Konia do stajni.Syjoniści do Syjonu, a księża na księżyc ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobrze, że poruszyłeś ten temat, sama chciałam, ale chwilowo mam dość u siebie ciężkiej atmosfery.
  Lewica zaskarżyła ten twór, zwany kościelną komisją majątkową, do Trybunału Konstytucyjnego, jako nijak nie mający się do standardów państwa demokratycznego. Sprawa miała być rozpatrzone w styczniu. Na życzenie marszałka Schetyny, sprawa została odłożona bezterminowo, jak rozumiem. Media o tym milczą.
  Nie jestem fanką teorii spiskowych, ale moim zdaniem, instytucja kościoła kat, to mafia nr 1 w tym kraju. Zniknęła nam osobiście, na ich korzyść, spora działka pod Krakowem, warta grubą kasę, cud boski, że dworu całego nie ukradli, bo przecież były przypadki, że "zniknął" budynek prokuratury, czy w innym mieście, opera, teatr, budynki urzędów gmin i starostw powiatowych. To są dopiero jaja! Gdzieś w kieleckim zniknęła na ich korzyść cała gmina (w znaczeniu infrastruktury) i tu już, mimo grozy sytuacji, umarłam ze śmiechu! :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kontrolerka, oj prowokujesz, prowokujesz ;)))))
  Riannon, mafia ale trzeba przyznać że nieźle zorganizowana, nad wyraz bezczelna i pazerna. Ale jak mówi stare porzekadło ludowe, kto ma księdza w rodzie tego bieda nie ubodzie ;))))))

  OdpowiedzUsuń
 7. Mogę się tylko zgodzić z Twoim komentarzem.
  pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
 8. święta prawda,,,tylko Życinskiego mi szkoda:(

  OdpowiedzUsuń
 9. Tak, to skandaliczne posunięcie. Wniosek: nigdy, ale to nigdy niczego KK nie wypożyczać, bo oni inaczej rozumieją pojęcie "wypożyczać".

  OdpowiedzUsuń