czwartek, 1 listopada 2012

Lokowanie akwizytorów.

Opowiem Wam jak piszę tego posta.
Za oknem pogoda  zachęca raczej do długiego wylegiwania się w mięciutkiej i pachnącej najnowszym zapachem Lenora pościeli. Ja jednak robię jej na przekór i skoro świt, opatulony w cieplutki szlafrok Greno, drepczę do kuchni. Gotuję szybciutko wodę w swoim ulubionym czajniku Silit Fidelio i już po chwili w całym mieszkaniu unosi się cudowny aromat kawy Jacobs Kronung. Tak zaopatrzony spokojnie siadam przy biureczku i odpalam swojego lapcia, żartobliwie zwanym Suskiem (od nazwy firmy Asus). Mając superszybki mobilny internet z Playa wiem, że lada moment uzyskam połączenie z Bloggerem i będę mógł o tym wszystkim Wam napisać.
No, a teraz poważnie. Coraz częściej w tekstach, wydawać by się mogło dziennikarskich, znajduję tzw. lokowanie produktu i muszę stwierdzić, że wkurwia mnie to ponad wszelką miarę. Już dawno włożyłem między bajki jakąkolwiek niezależność dziennikarską, raczej skupiam się wokół takich publicystów, dziennikarzy, blogerów i pismaków, którzy posiadają umiejętność kulturalnej polemiki. Natomiast nie znoszę tych, którzy pod pozorem uprawiania pisaniny tak naprawdę są zwykłymi domokrążcami.


6 komentarzy:

 1. oj masz racje, mnie też vq...wia
  ale kawę Jakobs Kronung zielona piję sama ze smakiem.....:)

  OdpowiedzUsuń
 2. No bo albo albo. Trza się zdecydować - piszę tekst reklamowy czy artykuł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niestety coraz częściej czytam jakiś artykuł a po chwili okazuje się, że to jedynie tekst reklamowy (ot tak przez nieuwagę zapewne).

   Usuń
 3. He he, też już o tym kapciowaniu markowym pisałem, ale teraz mam wrażenie, że wajcha odbija w drugą stronę.
  Napiszesz, gdzie kupiłeś produkty na zupę, albo jakiej firmy masz pompę, z której jesteś akurat (wiadomo - zaraz po zakupie) bardzo zadowolony i od razu rzucają Ci się do gardła stada wron krakających, żeś się sprzedał. A połowa z nich tylko marzy o sponsoringu i ma nawet oddzielną zakładkę na stronie o dźwięcznej nazwie "współpraca" :)
  Pozdrowienia sąsiedzkie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak, ostatnio chciałem kupić aparat fotograficzny i szukałem w necie fachowych, rzetelnych opinii na temat wybranych modeli, skończyło się na tym, że poradziłem się znajomego fotografa.
   Natomiast myślę, że szczytem bezczelności jest umieszczanie reklam w tekstach czysto publicystycznych.
   Pozdrawiam :)

   Usuń